top of page
20190704_183447_edited_edited.jpg

Luxusní květiny z lokální farmy

Permakulturní Farma Radost

Vaše radost z našich květin je to, co nás pohání vpřed.

Dobrý den, jmenuji se Denisa Tomášková a společně s mou početnou rodinou pro Vás pěstujeme prvotřídní řezané květiny.

 

 

 

 

 

 

Jsme malá rodinná farma v Polabí, kde se odpradávna pěstovalo obilí a zelenina pro Prahu. My zde dnes pěstujeme květiny, které expedujeme po Středočeském a Královéhradeckém kraji. 

Naše sezóna začíná 1.4., ale přípravy na ni běží už od podzimu předchozího roku. Na farmě připravujeme záhony, předpěstováváme sazenice a sázíme vpodstatě celou zimu. Během jara, léta a části podzimu u nás zakoupíte sezónní čerstvé květiny, v zimě pak tvoříme vánoční věnce a suché vazby na dekoraci interiérů. Sezóna čerstvých květin končí prvním mrazem, který přichází většinou koncem září.

Naši farmu vedeme tak, abychom podporovali přirozené přírodní procesy a vytvořili dobré podmínky pro rostliny, lidi pracující na farmě, ale i drobné živočichy a hmyz. Abychom měli v zahradě zdravý ekosystém, používáme pouze přirozené přírodní způsoby hnojení a ochrany rostlin. Naše záhony hnojíme kompostem, vermikompostem a rostlinnými jíchami, na ochranu proti škůdcům používáme mechnické zábrany, většinou jemné sítě a sáčky na rostliny. Dále pak podporujeme přirozené predátory škůdců, kteří nám pomáhají udržet v zahradě rovnováhu.

Pro příjemnou a efektivní práci lidí jsme vytvořili permakulturní design farmy, který nám pomohl zjednodušit práci a vylepšit kvalitu rostlin.

Zvláštní pozornost věnujeme péči o půdu, kterou neryjeme. Naše rostliny jsou pěstovány tzv.regenerativním, způsobem, který zanechává půdu živou, zdravou a prosperující. Květiny ručně sázíme, plejeme a sklízíme. 

Květiny sklízíme během sezóny několikrát týdně a k Vám je doručíme většinou následující den po sklizni.

 

Naše květiny nejsou před expedicí ošetřené žádnými chemickými prostředky, jejich vývoj tedy probíhá přirozeně dál a pokud dostanou každý den čerstvou vodu, vydrží ve váze podle druhu většinou 5-14 dní.

Naše květinové vazby jsou inspirovené starými anglickými zahradami. Na farmě pěstujeme mnoho druhů květin,  včetně lilií, jiřin voňavých anglických růží. Na jaře u nás uvidíte mnoho druhů tulipánů, pryskyřníky a narcisy. Každý rok vybíráme nejnovější odrůdy letniček, které ozvláštňují kytice od časného léta do podzimu. V pozdním létě a časném podzimu se soutředíme na pestrou paletu jiřin.

20200725_124943.jpg
IMG_E52CE6EDFA19-1.jpeg
bottom of page